• Цефалоспорин фабрика NCPC Huamin да снабдување ЕУ GMP производи
  • Професионална Пеницилини фабрика NCPC Северна најдобро може да ги исполни сите Пеницилини производи
  • NCPC Нов Подготовка можат да обезбедат заеднички генерика како што се анти-MRSA, онкологија, Имуносупресивите и др

Страст за подобра медицина

Одлично место за работа,

Одлично место за да добивате нега

  • huabeizhiyao2 (1) (1)

за нас

Северна Кина фармацевтска копродукции, Ltd е клучот проектот за изградба на првиот петгодишен план, таа започна да се подготви во 1953 година и влезе во погон во 1958 година До крајот на 2014 година, NCPC Групацијата има вкупна актива од 18 милијарди јуани , повеќе од 20.000 вработени и повеќе од 40 филијали или subsidiaries.Northbest Фабрика, Фабрика Huamin и Нов Подготовка Фабрика како најголем 3 од 'рбетот претпријатија на 10 припаѓаат NCPC група, имаат сосема производни линии од посредници, API, да се заврши лекови, може да производство на високо квалитетни пеницилин, цефалоспорин, и општи генерички лекови, вклучувајќи имуносупресиви и не β-лактамски антибиотици, сега бараат партнери и дистрибутери во целиот свет.

Контактирајте не за повеќе информации или да се резервира закажете состанок
Научи повеќе
WhatsApp Online Chat !