за нас

huabeizhiyao2 (1)

Северна Кина фармацевтска копродукции, Ltd е клучот проектот за изградба на првиот петгодишен план, таа започна да се подготви во 1953 година и влезе во погон во 1958 година Нејзината комерцијална работа заврши кинеската историја на антибиотици во зависност од увоз. Таа беше жариште на новиот Кина фармацевтска индустрија и познат како "најстариот син за медицина на Народна Република Кина". NCPC бренд е призната како Кина познат бренд во најрано време во Кина, а еден од Топ пет највредните кинески индустриска брендови избрани од страна на Форбс. Имаме чест да се победи "Одлично Претпријатие за Националната програма за управување со квалитет груп", "напредни претпријатие на Националната програма за управување со квалитет Вкупно", "Одлично Претпријатие за национално управување со квалитетот", "Квалитет на Одредување претпријатие" и др За decades'development, нашиот производи ги покрие широк спектар на терапевтски области, вклучително и анти-инфекција, кардиоваскуларниот, анти-тумор, имуносупресивни агент, нервниот систем, дигестивниот систем, респираторниот систем, офталмолошка подготовка и др во списокот на "Топ 500 највредните кинески брендови" пласман кој издадена од Светската бренд Lab во 2017 година, Северна Кина фармацевтска копродукции, Ltd, со 16,385 милијарди бренд ранг вредност во првите редови на хемиски фармацевтски претпријатија.

До крајот на 2014 година, NCPC Групацијата има вкупна актива од 18 милијарди јуани, повеќе од 20.000 вработени и повеќе од 40 филијали или subsidiaries.Northbest Фабрика, Фабрика Huamin и Нов Подготовка Фабрика како најголем 3 од 'рбетот претпријатија на 10 припаѓаат NCPC група , имаат сосема производни линии од посредници, API, да се заврши лекови, може да се произведуваат високо квалитетни пеницилин, цефалоспорин, и општи генерички лекови, вклучувајќи имуносупресиви и не β-лактамски антибиотици, сега бараат партнери и дистрибутери во целиот свет.


WhatsApp Online Chat !