Налоксон хидрохлорид мал обем парентерална - Кина NCPC група

Налоксон хидрохлорид мал обем парентерална

Краток опис:

Антагонизира респираторна депресија предизвикана од опиоидни лекови, акутен алкохолно труење спасување.


 • Порт: секое пристаниште на Кина
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производот на англиски јазик форма на дозата сила API сопственост главни индикации
  налоксон хидрохлорид Мал обем парентерална 1ml: 1mg; 2ml: 2mg Не Антагонизира респираторна депресија предизвикана од опиоидни лекови, акутен алкохолно труење спасување.

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !