Теикопланин лиофилизирана инјекција - Кина NCPC група

Теикопланин лиофилизиран инјектирање

Краток опис:

Анти-MRSA.Alternative на пеницилин и цефалоспорин класа на антибиотици во третманот на инфекции предизвикани од грам-позитивни бактерии, Staphylococcus aureus итн


 • Порт: секое пристаниште на Кина
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производот на англиски јазик форма на дозата сила API сопственост главни индикации
  теикопланин лиофилизирана инјектирање 0.2g; 0.4g ДА Анти-MRSA.Alternative на пеницилин и цефалоспорин класа на антибиотици во третманот на инфекции предизвикани од грам-позитивни бактерии, Staphylococcus aureus итн

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !